Az alábbiakban átnézzük az utazók által legtöbbször feltett kérdéseket, amelyek Korfuval kapcsolatban viszonylag gyakran felmerülnek. Aki még nem volt Korfu szigetén Görögországban (esetleg régen volt), de el szeretne ide utazni tengerparti nyaralásra vagy egy kellemes néhány napos városnézésre, érdemes elolvasni az alábbi cikket, ahol hasznos és fontos dolgokat tudhat meg Görögország egyik legzöldebb és legszebb szigetéről.
- Hogyan lehet elutazni Korfura Görögországban?
- Mikor érdemes Korfura utazni?
- Kinek ajánlott Korfura utazni vagy itt nyaralni?
- Érdemes-e Korfura egyénileg utazni?
- Hol érdemes szállást foglalni Korfun?
- Mekkora sziget Korfu?
- Melyik Korfu legszebb része?
- Milyen árak vannak Korfun, mi mennyibe kerül?
- Milyen boltok vannak Korfun?
- Hol lehet Korfun bankkártyával fizetni?
- Milyen Korfu gyerekekkel és mennyire ajánlott?
- Milyenek a konnektorok Korfun?
- Iható-e a csapvíz Korfu szigetén?
- Mikor érdemes-e autót vagy motort bérelni Korfun?
- Mennyire sok a magyar nyaraló Korfun?
- Hol lehet Korfun búvárkodni?
- Mit érdemes Korfun megnézni, és mik a kihagyhatatlan látnivalók?
- Milyenek az utak Korfun, és milyen az utak minősége?
- Milyen Korfu közlekedése, mit kell tudni a forgalomról és a vezetésről?
- Hogyan lehet közlekedni Korfun?
- Mennyire zöld sziget Korfu?
- Mennyire zsúfolt sziget Korfu?
- Milyen a biztonság Korfun?
- Milyen átverések és turistacsapdák vannak Korfun?
- Van-e kemping Korfun?
- Mennyibe kerül a strandok használata Korfun?
- Mennyibe kerül a parkolás Korfun?
- Mennyibe kerül a napernyő bérlés Korfun?
- Melyek a legsekélyebb vizű strandok Korfun?
- Vannak- vízisport lehetőségek Korfun, és hol?
- Milyen hajós kirándulások vannak Korfun?
- Van-e állatkert Korfun?
- Van-e piac Korfu szigetén és hol?
Hogyan lehet elutazni Korfura Görögországban?
Korfura repülővel, autóval és busszal is el lehet jutni. A leggyorsabb utazás repülős, ugyanis Budapest és Korfu repülőterét közvetlen járatok is összekötik, melyek elsősorban a nyári szezonban közlekednek, és szűk két óra alatt teszik meg ezt a távot. Korfu így nem csak az utazási irodák charterjárataival, de egyénileg repülővel is könnyen elérhető nyaraláshoz és városnézéshez. A sziget repülőtere Korfu fővárosa mellett fekszik, ahonnan akár busszal is be tudunk menni a városba, de autót is tudunk bérelni a repülőtéren. Amennyiben Korfura repülővel szeretnénk utazni, arról itt olvashatunk további információkat.
Autóval Korfura komppal tudunk eljutni a Görögország nyugati részén fekvő Igoumenitsa kikötőjéből. A kompok tavasztől őszig nagyon sűrűn járnak, nyáron gyakorlatilag félóránként közlekednek Korfu fővárosa és Igoumenitsa város között, emiatt nagyon rugalmas a kompközlekedés. A Korfu és Igoumenitsa városa közlekedő kompok többsége nagy méretű, fent a hajón személyzet irányít minden egyes autót, és nagyon sűrűn töltik a kompokat, kis távolságokat hagyva az autók között. Ha Korfura autóval utaznánk, a legfontosabb információkat itt fejtjük ki részletesebben, amit kifejezetten érdemes elolvasnunk.
Korfura busszal is el lehet utazni, néhány utazási iroda szervez buszos utat is ide. Amennyiben Korfura busszal utaznánk, számítsunk rá, hogy ez a leghosszabb és így sok utazónak egyben a legfárasztóbb közlekedési mód a szigetre, mivel a buszok menetideje akár 22 – 24 óra is lehet (a határátlépésektől és forgalomtól függően ennél akár több órával hosszabb idő is előfordulhat).
Mikor érdemes Korfura utazni?
Mivel Korfu időjárása tavasztól őszig tartó időszakokban a legjobb, elsősorban az áprilistól október elejéig történő utazás javasolt. A tavaszi és őszi hónapok a városnézésnek, a túrázásnak és a kirándulásoknak kedveznek, a tengerparti nyaraláshoz, fürdéshez pedig Korfu tenger hőmérséklete miatt a júniustól szeptember közepéig – végéig tartó időszakot érdemes kitűzni. Ennek oka, hogy Korfu Görögország egyik legészakabbi szigete, így itt tavasszal és ősszel lehetnek időnként esősebb vagy hűvösebb időszakok, és egy elsősorban strandolós nyaralásra alkalmas legjobb időszakok júniustól szeptember közepéig vannak. A sziget időjárásáról ebben a cikkben olvashatunk többet.
Kinek ajánlott Korfura utazni vagy itt nyaralni?
Korfu nagyon sokoldalú sziget, sőt egész Görögország egyik leginkább sokoldalú szigete. Itt valóban rengeteg a különféle természeti és történelmi látnivaló, és strandból és különféle tengerparti nyaralóhelyből is rendkívül sok van. Emiatt Korfu gyakorlatilag mindenki számára ajánlott: aki csak lazulni és pihenni vágyik egy-két helyi tengerparton, aki egymás után fedezné fel a legszebb helyi strandokat, akit múzeumok, szép kolostorok és történelmi látnivalók érdekelnek, aki fotogén falvakat és városokat keres, itt gyakorlatilag mindent megtalál.
Emellett Korfun megtalálhatóak a nagyon nyüzsgő, élénk éjszakai élettel rendelkező részek, és a teljes nyugalom is, így ezen a téren is mindenkinek ajánlott és mindenki megtalálhatja a számítását.
Érdemes-e Korfura egyénileg utazni?
Természetesen, ez nem is kérdés! Akár repülővel, akár autóval szeretnénk Korfura egyénileg utazni, sokkal több (és jobb) szálláshelyből lehet válogatni, sokkal jobb helyeken, ráadásul gyakorlatilag bárhol lehet szállást foglalni a szigeten. Az irodák kínálata évek(tizedek) óta alig néhány nyaralóhelyre korlátozódik Korfun, az olcsóbb szállásoknál pedig felár van felár hátán – még a légkondícionálásért, széfért, stb is külön pénzt kérnek, gyakran nem is keveset. Ezért az utóbbi években már rengetegen jönnek Korfura egyénileg, mivel így sokkal rugalmasabb utazási időpontok és szállásfoglalási lehetőségek vannak.
Hol érdemes szállást foglalni Korfun?
Korfun rengeteg a nyaralóhely, gyakorlatilag több tucatnyi kisebb-nagyobb faluban és városban lehet apartmant vagy szállodát foglalni a sziget teljes területén. Az ideális szálláshely attól függ, hogy mit szeretnénk csinálni a szigeten, mire vagyunk kíváncsiak, nyüzsgő vagy nyugodt helyet keresünk, milyen tengerpartot keresünk. Városnézéshez egyértelműen Korfu fővárosát javasolja a legtöbb vélemény (mi is), tengerparti nyaralás tervezéséhez pedig feltétlenül olvassuk el a korfui szállásfoglalási kisokost!
Szállások közül az alábbi képre kattintva is tudunk válogatni.
Mekkora sziget Korfu?
Ez a sziget területileg ugyan sokkal kisebb, mint pl. Kréta vagy pl. Rodosz, de Korfu Görögország 10 legnagyobb méretű szigete közé tartozik. A térképen ugyan Korfu nem tűnhet túl nagynak, de a tapasztalataink szerint aki be szeretné járni egy hét alatt, csak nagyon felszínesen fogja tudni, mivel az úthálózat nagyon kiterjedt, a domborzat és a sok kanyar miatt lassabb a haladás. Korfun olyan sok strand, látnivaló, rejtett gyöngyszem és klassz kis nyaralóhely van, hogy a sziget valódi megismeréséhez több hét sem sok, és emiatt kifejezetten sok a visszajáró utazó is.
Többen emiatt Korfut úgy ismerik meg, hogy egyszer a sziget déli részére utaznak nyaralni (pl. Benitses, Moraitika környékére), máskor pedig az északi oldalán töltenek egy-két hetet (Sidari, Paleokastritsa, Agios Georgios Pagon, Arillas, Acharavi környékén), az ínyencek pedig Korfu rengeteg látnivalóval rendelkező fővárosában is eltöltenek pár városnézős napot, hogy a rendkívül hangulatos óvárost is megismerjék.
Melyik Korfu legszebb része?
Görögországban Korfu lakosai büszkék rá, hogy a szigeten mindenfelé találni kifejezetten szép és hangulatos tájakat és tengerpartokat, így a nyaralók nem igazán foghatnak mellé. A mi véleményünk szerint a legszebb része Korfunak a nyugati oldal, azon belül pedig az északnyugati tájak azok, amelyekre mi mindig rácsodálkozunk szépségük miatt. Sokan előszeretettel ezen belül kiemelik Paleokastritsa környékét, ami földrajzilag valóban a legszebb korfui tájak közé tartozik: a leglátványosabb és legfotogénebb strandok is ezen a környéken vannak 20-30 kilométeres körzetben. Azt azonban érdemes tudni, hogy több itteni strand csodát (Stelari beach, Chomi beach, stb) csak kishajóval lehet megközelíteni, a környék útjai közül pedig sok a szűkös és kanyargós a hegyvidékes részek miatt.
A sziget legszebb és legérdekesebb városrésze Korfu fővárosának óvárosa, ahol igen nagy területen több száz éves velencei épületek, látványos sikátorok és bájos utcaképek vannak egymás mellett, de olyan gyöngyszem kis falvak is bőséggel vannak, mint Afionas.
Milyen árak vannak Korfun, mi mennyibe kerül?
Az árak terén Korfu Görögország átlagos árszínvonalú szigetei közé tartozik. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy az árak átlagosan 10-20%-al drágábbak, mint a görög szárazföldön, és vannak Korfunál érezhetően drágábbnak számító szigetek is, pl. Mykonos vagy Santorini egyes részei. A szállások árai itt is erősen függenek attól, hogy milyen részen van a szállás, milyen minőségű, és milyen messze van a tengertől.
A korfui szállásokat ide kattintva tudjuk megnézni, illetve tudunk árat kalkulálni és szállást foglalni is, ha még nem tettük ezt meg.
A legolcsóbban a főváros körüli nagy szupermarketekben lehet vásárolni (amelyek általában a főutak mellett vannak), de a nyaralóhelyek legtöbb kis helyi szupermarketei sem eltúlzott árakkal dolgoznak. Magyarországhoz képest átlagosan Korfu árai magasabbak 10-50%-al (eltekintve pár dologtól, ami kint olcsóbb, pl. pár gyümölcsféle, olíva, stb), az éttermeknél az árak pedig mindig nagyon erősen függenek az adott étteremtől is – összességében a sziget árai a magyar árak felett vannak.
Milyen boltok vannak Korfun?
A nyaralóhelyekre elsősorban a mindenes, kisebb-nagyobb méretű szupermarketek a jellemzőek, ahol szinte minden termékfajtából igyekeznek tartani. Ezekben a marketekben élelmiszerektől, italoktól és ételektől kezdve az ajándéktárgyakig és ruhákig szinte minden megtalálható, sok tart közülük kenyeret és pékárut is a polcain. Kifejezetten sok a szigeten az ajándékbolt: Korfu fővárosában gyakorlatilag több száz ajándékbolt működik, ahol az óváros házainak aljában egymást érik a helyi korfui termékeket és a mindenféle szuveníreket árusító boltok.
A fővárosban két LIDL is van (egy északon, egy délen), illetve Korfuvárosban a legnagyobb görög üzlethálózatok is megtalálhatóak, ugyanis van több AB Market és Sklavenitis üzlet is.
Hol lehet Korfun bankkártyával fizetni?
A szigeten gyakorlatilag szinte mindenhol (üzletek, benzinkutak, szupermarketek, stb) lehet bankkártyával fizetni gyorsan és kényelmesen, kivételt általában csak a kis helyi szolgáltatók (napernyőbérlés, parkolás itt-ott) képezhetnek, ahol a készpénz preferált. Ellenben nem árt tudni róla, hogy mi találkoztunk néhány olyan kisebb szolgáltatóval Korfun (pl. csónakbérlésnél), ahol a bankkártyás fizetés esetében többe kerül a szolgáltatás 10-20%-al. Készpénzként Korfun természetesen mindenhol csak az Eurót fogadják el, csakúgy mint Görögországban mindenhol.
Milyen Korfu gyerekekkel és mennyire ajánlott?
Amennyiben Korfura gyerekekkel utaznánk tengerparti nyaralásra, akkor jó hírnek számít, hogy ez a görög sziget az egyik leginkább ajánlott úticélnak Görögországban a családos nyaralók számára. A szigeten sok a lassan mélyülő, homokos, kiépített tengerpart, amelyek általában a gyerekkel utazó családok keresnek, és ahol az egészen kicsi gyerekek is jól érezhetik magukat. Ha nem csak a tengerben szeretnénk fürdeni, akkor Korfun Görögország egyik legnagyobb csúszdaparkja, az Aqualand Corfu Water Park is meglátogatható, ahol több gyerekmedence és gyerekcsúszda is van, de a felnőttek és a nagyobbak gyors és izgalmasabb csúszdákat is találhatnak.
Gyerekbarát tulajdonságok terén Korfu emiatt hasonlít Zakynthosra, ahol a déli és a keleti oldalon sok a homokos part, és jelentősen különbözik Lefkadától, ahol viszont leginkább a kavicsos, aprókavicsos partok dominálnak. Az üzletek többsége szintén jól felkészült a gyerekekre ételekkel, strandjátékokkal. Aki Korfura gyerekkekkel utazik, itt olvashat további fontos infókat.
Milyenek a konnektorok Korfun?
A szigeten ugyanolyan a konnektorok kialakítása és feszültsége, mint Magyarországon, így nem szükséges átalakító.
Iható-e a csapvíz Korfu szigetén?
A helyiek közül sokan a csapvizet, vagy helyi kutak forrásvizét isszák, de településtől függően más és más a víz minősége és íze. A korfui csapvíz fogyasztása helyett a legtöbb nyaralónak a palackozott ásványvizeket ajánlják, ezzel minden kockázatot vagy mellékhatást elkerülve. Érdemes azonban tudni, hogy a jégkockákat az italokba szinte mindenhol csapvízből készítik, ne legyen illúzióink.
Mikor érdemes-e autót vagy motort bérelni Korfun?
Mivel Korfun a legtöbb strand és látnivaló autóval vagy motorral közelíthető meg a legegyszerűbben és leggyorsabban, így ha a sziget legszebb helyeit keressük, akkor ne hagyjuk ki a bérlést. A sziget buszközlekedése viszonylag jónak mondható a görög szigetek viszonylatában, de nagyon sok helyre és rejtett gyöngyszemhez nem mennek helyi buszok, illetve a látnivalók és a legszebb strandok gyakran távol vannak a buszmegállóktól.
Ha nem saját autóval jöttünk egyénileg Korfura, hanem pl. repülővel vagy busszal, emiatt feltétlenül ajánljuk az autó vagy motor bérlését, mivel az utazási irodás fakultatív programokhoz képest sokkal rugalmasabb módon és élvezetesebben lehet bejárni a sziget legjobb helyeit, és sokkal többet fogunk látni Görögország egyik legkedveltebb nyaralóhelyéből.
Mennyire sok a magyar nyaraló Korfun?
Mivel az utóbbi időszakban több légitársaság is indít hetente több járatot, továbbá autóval és busszal is érkeznek Magyarországról nyaralók, viszonylag sok helyen lehet látni magyar nyaralókat Korfun. Ez az egyik legnépszerűbb görög sziget és már több évtizedes slágernek számít a hazai nyaralóknál – elsősorban Sidari, Moraitika, Messonghi környéke a felkapott a magyarok körében, de a fővárosban és több strandon is gyakran lehet magyar szót hallani. Mivel nagyon sokan az utóbbi években már egyénileg érkeznek Korfura nyaralni, gyakorlatilag bárhol össze lehet futni magyar nyaralókkal.
Hol lehet Korfun búvárkodni?
A sziget legjobb tengerpartjai, amelyek búvárkodásra kifejezetten ajánlottak és ahol érdemes búvárszemüveget húzni Korfu szigetén, azok elsősorban a kavicsos-sziklás partok a sziget északnyugati oldalán (pl. Paleokastritsa környékének 10-20 kilométeres körzetében sok strand ilyen, Agios Georgios Pagon, stb), valamint az északkeleti részen a Kassiopi és Ipsos között elterülő partokon. Kisebb-nagyobb halakkal természetesen bárhol találkozhatunk a sziget körül, még a sekélyebb homokos strandokra is betévedhetnek.
Mit érdemes Korfun megnézni, és mik a kihagyhatatlan látnivalók?
Ezen a szigeten rengeteg a látnivaló és nevezetesség, és éppen emiatt természetesen minden meglátogatására sajnos nincs idő egy hét alatt. Korfu kihagyhatlan látnivalói, melyek nélkül nem teljes egy itt töltött nyaralás, a vélemények szerint a következőek: Korfu óvárosának bejárása, Paleokastritsa környéke, a Panagia Vlacherna kolostor és a leszálló repülők, az Achilleon (Sissi kastély). Ezen felül több csodaszép kolostort (pl. Paleokastritsa kolostora), híres strandot (pl. Canal D’Amour), középkori várat (pl. Korfu régi erődje, Angelokastro) tudunk megtekinteni, de ha minden egyes látnivalót és strandot összeszednénk a térképekről, több száz dolog szerepelne a listán.
Korfuvárosban és annak óvárosi részén rendkívül sok a látnivaló: a főváros legjobb látnivalóit itt tudjuk megnézni, amennyiben városnézésre szeretnénk menni. Az is összegyűjtöttük, hogy mi a 10 legjobb dolog Korfun: a helyi TOP10 itt található.
Milyenek az utak Korfun, és milyen az utak minősége?
A sziget úthálózata kifejezetten szövevényes és sok út fut mindenfelé, egy-egy helyre időnként akár több útvonalon is el lehet jutni. Fontos információ lehet, hogy a gyakran hegyes-völgyes domborzat miatt az utak kifejezetten kanyargósak, a falvakban akár egy sávosra is le tudnak szűkülni. A fővárosban nagyvároshoz méltón nagyon sok a lámpás kereszteződés, az egyirányú út, és több kétszer két sávos út is van, a forgalom ott rendszerint nagy. Korfun az utak minősége vegyesnek mondható, mivel vannak kifejezetten jó minőségű szakaszok (a főutak egy része ilyen), és vannak foltos, hepehupás, úthibás részek egyaránt.
Némi hegyvidéki vezetési rutin nem árt, ha alaposabban bejárnánk autóval a szigetet, ugyanis a hegyi falvakban, és sok mellékúton nagyon össze tud szűkülni az útszakasz, és ilyen helyeken csak nagyon kevés helyen van lámpás forgalomirányítás.
Milyen Korfu közlekedése, mit kell tudni a forgalomról és a vezetésről?
Általában Korfu messze legforgalmasabb részének a főváros és környéke számít, ahol szinte mindig sok az autó és a motor az úton. Itt érdemes kifejezetten óvatosan vezetni, mivel a motorosok, taxik és helyi közlekedők gyakran lendületesek, a kétszer két sávos utakon gyorsan vezetnek. A közlekedési szabályokat és a sebességeket mindig tartsuk be, mert a rendőrök kifejezetten szigorúak tudnak lenni a szabálytalankodó nyaralókkal. Forgalmasnak számítanak még a főutak, melyek Korfu fővárosából indulnak ki, és mennek onnan északra Paleokastritsa és Sidari felé, illetve délre Lefkimmi irányába.
A helyieknél nagyon tág a skála, hogy ki hogyan vezet: van, aki nagyon lassan és megfontoltan halad az úton, de emellett sok helyi van, aki a záróvonalat nem ismerve folyamatosan nyomja a gázt és előzget mindenkit. Az utakon sok helyi mezőgazdász is közlekedik pickupokkal, ők általában lassabban haladnak, és a sziget minden útján lehet velük találkozni. A nyaralóknál szintén megvan ez a kettősség, de utóbbiak általában nyugodtabban vezetnek. Érdemes tudni róla, hogy a szigeten nagyon sok az angol nyaraló, akik az otthoni jobb kormányos autóból ülnek át a bérautókba – számukra a fordított oldalon vezetés átszokást igényel, így ők is gyakran lassabban és megfontoltabban vezetnek.
Hogyan lehet közlekedni Korfun?
A szigeten több lehetőségünk is van, ha el szeretnénk jutni valahová: a helyi buszközlekedés Korfu városában, távolsági buszközlekedés az egyes falvak és városok között, taxi, autóbérlés és motorbérlés, kerékpár bérlés. A főváros buszközlekedése kiterjedt és meglehetősen gyakoriak a járatok – a távolsági buszok jóval ritkábbak, az egyes falvak között az aktuális menetrendtől függően max napi néhányszor közlekednek. Ha Korfu északi és déli része között közlekednénk, a legtöbb esetben át kell szállni másik buszra Korfu fővárosában.
Mennyire zöld sziget Korfu?
Görögország egyik legzöldebb szigetének Korfu számít, ahol nagyon kevés a kopár táj. A településeken kívül szinte mindenhol erdős, bokros területek vannak, és kopár területek szinte csak a sziget legmagasabb pontja környékén, az északkeleti Pantokrator körül vannak, de még ezeknek a hegyeknek az alja is zöld, ahol az utak futnak. A legzöldebb szigeteknek Görögországban Korfu és Thassos számítanak. Aki szereti a növényeket, a zöldellő erdőségek látványát, Korfuban nem fog csalódni.
Mennyire zsúfolt sziget Korfu?
Ez attól függ, hogy a sziget melyik részéről és környékéről beszélünk. A legzsúfoltabb és leginkább beépített része Korfunak egyértelműen a főváros környéke, ahol igen nagy területen rengeteg a különféle épület, sok út halad mindenfelé, itt van legtöbb különféle üzlet és a sziget iparának központja is itt van. A sok szálloda és a kiterjedt üdülőrészek miatt viszonylag zsúfoltnak mondhatóak a fővárostól délkeletre eső részek az út mellett a fővárostól Moraitika – Messonghi vonaláig, illetve északkeleten Ipsos és Barbati falvakig.
A nyaralóhelyek zsúfoltsága változó, de a központok magától értetődően mindenhol zsúfoltabbak, hiszen az üzletek, éttermek és bárok többsége oda csoportosul. A sziget népszerűsége miatt júliusban és augusztusban a legtöbb helyen sok a nyaraló, a népszerűbb strandok ilyenkor hamarabb megtelnek és a reggeli órák után parkolni sem mindig könnyű.
Milyen a biztonság Korfun?
A közbiztonság jónak mondható, Magyarországhoz hasonló színvonalú. A zsúfoltabb helyeken, strandokon, nyaralóhelyeken időről időre megjelenhetnek szarkák, így az értékeinkre mindig vigyázzunk. A betörés és a besurranásos lopás a szigeten nem elterjedt, de teljességgel kizárni ezt sem lehet, mert időnként akadnak próbálkozók.
A szállásokat mindig zárjuk, ablakokat pedig csukjuk, ha nem vagyunk ott. Az autók feltörése Korfun általánosságban nem elterjedt, de még így is minden évben vannak ilyen esetek – látható helyeken értéket ne hagyjunk, amivel minimalizálni tudjuk ennek az esélyét.
Milyen átverések és turistacsapdák vannak Korfun?
Messze a legtöbb üzlet és vendéglátóhely becsületes Korfun, mert sokkal fontosabb a jó híre és a becsülete, és transzparens az árazás. De bizony itt is előfordulnak turistalehúzások néhány hely, illetve szolgáltató részéről. A leggyakoribb lehúzás és turistacsapda, hogy nincs kint az ár, és hasraütésszerűen mond az eladó valamit, amit már ki kell fizessünk – így lehet fagyizni az egy-két helyen a fővárosban akár 6-8 Euro / gömbért, vagy meginni egyetlen kávét 10-15 Euróért. Ha nincs kint ár, mielőtt bármit hoznak vagy veszünk, kérdezzük meg!
Egy másik nagyon tipikus korfui turistalehúzás a Corfiot Fruits nevű csapat, akik kisbuszokkal járják a strandokat, gyümölcsöket árulnak, és valami elfogadható felár helyett szupermarketes árak sokszorosát számítják meg egy-egy vásárlónak. Az árak itt sincsenek soha kint – számos véleményt és beszámolót kaptunk róla, hogy akár csak pár darab bármilyen fajta gyümölcsért simán elkérnek 20-30 Euro-t is, ráadásul a kirakat szebb gyümölcsei helyett gyakran alulról a kevésbé szép, akár már romlásnak induló gyümölcsöket adják oda. Kerülendő!
Ugyan nem klasszikus turistacsapda Korfun, de bőven a túlárazott kategóriába esnek a főváros óvárosának egyik legszebb utcájanak, a fényes márványkövezetéről első pillantásra is megismerhető Liston sétánynak bárjai és éttermei. Az itteni vendéglátóhelyek van aminél két-háromszoros árakkal dolgoznak, mint akár csak egy-két utcával odébb lévő helyek. Ez az óváros egyik legszebb része és utcája, de a legdrágábbnak is számít helyi viszonyok között.
Van-e kemping Korfun?
Igen, a Korfu szigetén több kemping is van: működik Paleokastritsában, Sidari mellett, illetve Limniben és Dassiában a fővárostól pár kilométerre.
Mennyibe kerül a strandok használata Korfun?
A szigeten minden partszakasz ingyenesen látogatható. Korfu strandjain a legtöbb helyen a parkolás ingyenes, de van pár strand, ahol a tengerparthoz legközelebbi parkolók fizetősek, illetve ha megteltek az ingyenes helyek, akkor nincs máshol megállni a közelben. Ezeknek a korfui fizetős parkolóknak helytől is függően átlagosan 5-12 Euro / nap a díja (ilyen fizetős parkolók van Korfun pl. a Canal D’Amour mögött, Agios Gordiosban, Paleokastritsában).
Mennyibe kerül a parkolás Korfun?
A legtöbb korfui városban és faluban – ahol nem tiltja tábla vagy útjelzés – ott a parkolás ingyenes. Fizető parkolót viszont időnként mégis érdemes, illetve muszáj igénybe venni, pl. Korfu fővárosában nyaranta gyakran nagyon nehezen lehet helyet találni, és ilyenkor csak a fizető parkoló marad megoldásként. Fizető parkoló közül a két legnagyobb a Régi Erőd melletti, illetve a jóval távolabb lévő, de szabad helyek számában mindig jobb Parking Corfu 2 az új velencei erőd mellett.
A Régi Erőd melletti fizető parkoló nagyon gyakran tele van, és ha már csak 2-3 szabad helyet látunk kiírva, már nem is igazán érdemes próbálkozni – nehéz megtalálni a kiírt helyeket, és elképzelhető hogy bent van is már autó, ami szintén ezeket keresi. A Parking Corfu 2 az Új Erőd mögött van, innen 8-10 perc sétára vannak az óváros utcái.
Korfu szigetén fizető parkolóval találkozhatunk többek között még néhány strand mögött (pl. Canal D’Amour, Agios Gordios), Afionas falu központjában, Paleokastritsa központjában, illetve Kassiopi központjában. A fizető parkolóknak a legtöbb esetben napi díja van, amely helytől függően általában 5 – 12 Euro.
Mennyibe kerül a napernyő bérlés Korfun?
A korfui napernyő bérlések ára nagyon tág skálán mozog, általában 10 és 25 Euro közötti, ami nagyon függ az aktuális strandtól is, illetve hogy a hely melyik vendéglátóegységhez tartozik. Viszont Korfun még mindig vannak olyan helyek, ahol a napernyő bérlés ingyenes, ha az adott helyen fogyasztunk 8-12 Euro értékben- Ezeket a helyeket ‘free sunbeds’ néven szinte mindig táblák jelzik, pl. találunk ilyeneket Acharaviban, ill néhány másik parton a szigeten.
Természetesen lehet vásárolni a szupermarketekben szinte mindenhol saját napernyőt is 15 – 25 Euro közötti összegét, amit szinte bárhol leszúrhatunk, ahol nincsenek telepített napernyők a parton.
Melyek a legsekélyebb vizű strandok Korfun?
Ezen a görög szigeten van több kifejezetten sekély, szinte lagúnaszerű strand is, ahol több helyen akár 50-60 métert is besétálhatunk a vízbe anélkül, hogy úszni kelljen. Korfu legsekélyebb tengerpartjai a sziget északnyugati / északi részén vannak, ezek az Arillas beach, az Agios Stefanos beach, a Sidari beach és a Kalamaki beach, illetve helyenként a több kilométer hosszú Acharavi strandja is nagyon sekély.
Vannak- vízisport lehetőségek Korfun, és hol?
A nagyobb és kiépített tengerpartokon szinte mindenhol van lehetőség vízisportokra Korfun. Az általában egyszerűen Water Sports-szal jelzett sátraknál vízibiciklit, SUP-ot, kajakot vagy kenut lehet bérelni, van banánk, fánk és néhány helyen akár paraglide is, sőt ezek közül többél jogosítvány nélkül vezethető motorcsónakot is tudunk igénybe venni. A legnépszerűbb strandok, ahol vízisport lehetőségek vannak Korfu szigetén, azok Sidari, Acharavi, Agios Stefanos, Agios Georgios Pagon, Paleokastritsa, Issos, Kavos, Messonghi, Benitses, Gouvia, Dassia, Barbati.
Milyen hajós kirándulások vannak Korfun?
Korfun is kedveltek a fél – egy napos hajókirándulások, melyek vagy a sziget egy részét járják körbe, vagy másik szigetre visznek át, pl. rendkívül népszerű a szomszédos Paxos – Antipaxos szigetekre történő hajókirándulás. Utóbbira a hajók elsősorban Korfu fővárosának a kikötőjéből, illetve a délkeleti oldal kikötőiből (pl. Moraitika, Messonghi) indulnak, érdemes figyelni a táblákat a helyi kikötőkben. Ezen kívül több nyaralóhelyről is indítanak naponta rendszeresen vízitaxikat a közeli strandok meglátogatására, pl. Agios Georgios Pagonból a bájos Porto Timoni beachre, Paleokastritsából a csak csónakkal elérhető strandokra, illetve rövid kishajós kirándulások vannak a közeli tengeri barlangokhoz.
Sidari kikötőjéből BBQ hajókirándulások, Porto Timoni meglátogatása, illetve a közeli szigeteket (Diaplo, Mathraki, Erikousa) meglátogató kirándulások vannak hajóval.
Van-e állatkert Korfun?
Korfun nyilvános állatkert ugyan nincs, de az állatvilág kedvelői számára jó hírt jelent, hogy Paleokastritsában működik egy tengeri akvárium a központi nagy parkoló mellett Corfu Aquarium néven.
Van-e piac Korfu szigetén és hol?
A piac Korfun a fővárosban található, a kikötő közelében fekvő új erőd (New Venetian Fortress) mögött, a 2-es számú parkolótól (Parking Corfu 2) alig kétszáz méterre. Korfun a piac nem túl nagy méretű, de a zöldségek és gyümölcsök mellett halpiac is szokott lenni frissen kifogott halakkal. A korfui piacot a térképeken előszeretettel nevezik Corfu Central Marketnek.